TKANINA KONOPNA

Dlaczego wybraliśmy tkaninę konopną?

Dla człowieka

Ze względu na naszą skórę

Tkanina konopna odznacza się właściwościami antygrzybicznymi oraz przeciwbakteryjnymi. Szybko się suszy i jest bezwonna, co oznacza, że nie pozostają na niej przykre zapachy, które wydziela nasz organizm.

Materiał chroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Jest to bardzo ważne szczególnie w letnie, słoneczne dni, kiedy oddziaływanie promieniowania UV na naszą skórę jest najsilniejsze.

Trzecim aspektem, dla którego wybraliśmy takie tkaniny, jest ich wytrzymałość. Jeśli odpowiednio zadbamy o nasze konopne ubrania, możemy mieć pewność, że przetrwają latami.

Dla środowiska

W trosce o to co nas otacza

Uprawa konopi jest bardziej wydajna niż np. uprawa popularnej bawełny. W przypadku konopi proces ten zużywa znacznie mniej wody i daje przy tym dużo większe plony.

Podczas swoich wzrostów konopie oczyszczają glebę z toksyn i zanieczyszczeń. W tym czasie działają rewitalizująco na glebę i użyźniają ją.

Konopie zapewniają sobie naturalną ochronę przed szkodnikami. Nie wymagają przy tym używania chemii takiej jak pestycydy, herbicydy czy fungicydy.