Organiczna odzież z tkaniny konopnej szyta w Polsce.

MANIFEST

ŚWIADOMOŚĆ

W KONTEKŚCIE FILOZOFII ŻYCIA ORAZ FILOZOFII ZAKUPÓW. W ŻYCIU NIEUSTANNIE POGŁĘBIAMY SWOJĄ WIEDZĘ Z ZAKRESU RÓŻNYCH DZIEDZIN. POZWALA NAM TO ZASPOKAJAĆ SWOJĄ WEWNĘTRZNĄ POTRZEBĘ ODKRYWANIA RZECZY, KTÓRE NA CO DZIEŃ DZIEJĄ SIĘ DOOKOŁA NAS. PRÓBUJEMY ZROZUMIEĆ JE ORAZ ICH PROCESY. TO PODEJŚCIE POZWOLIŁO NAM DOSTRZEC WIELE PATOLOGII, KTÓRE NAS OTACZAJĄ I KTÓRYCH NIE JESTEŚMY CZĘSTO ŚWIADOMI. JEDNĄ Z NICH JEST PRZEMYSŁ ODZIEŻOWY I JEGO WPŁYW NA NAS SAMYCH. WYZYSKIWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY DO PRACY W SKRAJNIE ZŁYCH WARUNKACH, UŻYWANIE RÓŻNEJ MAŚCI ŚRODKÓW CHEMICZNYCH PRZY UPRAWACH NP. BAWEŁNY, KTÓRE ZATRUWAJĄ NASZE GLEBY I WODY, Z KTÓRYCH PÓŹNIEJ JEMY I PIJEMY. KIERUJĄC SIĘ MOTTEM “DZIAŁAJ LOKALNIE, MYŚL GLOBALNIE”, CHELIBYŚMY POPRZEZ OJA SPROWOKOWAĆ LUDZI DO ROZWIJANIA SWOJEJ ŚWIADOMOŚCI.

JAKOŚĆ

NASZE PRODUKTY MAJĄ BYĆ WYKONANE TAK, ABY MOŻNA BYŁO JE NOSIĆ LATAMI. W PROCESIE SZYCIA KAŻDEJ SZTUKI NASZEJ ODZIEŻY ODDAJEMY CZĄSTKĘ SIEBIE. UŻYWAMY WYSOKIEJ JAKOŚCI SUROWEJ ORAZ BARWIONEJ TKANINY KONOPNEJ PRODUKOWANEJ W POLSCE, WYTRZYMAŁYCH NICI BAWEŁNIANYCH Z CERTYFIKATEM OEKO-TEX ORAZ GUZIKÓW Z KOKOSA. BARWNIKI UŻYWANE DO FARBOWANIA TKANIN RÓWNIEŻ POSIADAJĄ CERTYFIKATY OEKO-TEX. CIUCHY MAJĄ BYĆ WYTRZYMAŁE PODCZAS INTENSYWNEJ EKSPLOATACJI W KAŻDYCH WARUNKACH.

STYL

PRODUKTY OJA MAJĄ BYĆ PO PROSTU ŁADNE DLA OKA. CHCEMY, ABY BYŁY UNIWERSALNE I NA LATA, ŻEBY NIE NUDZIŁY SIĘ I NIE STARZAŁY. MAJĄ BYĆ TO PRODUKTY JEDNOCZEŚNIE LUŹNE I ELEGANCKIE, ABY MOGŁY DOPASOWAĆ SIĘ DO WIELU SYTUACJI: NA SPOTKANIE, NA PLAŻĘ, UROCZYSTOŚĆ WESELNĄ, DO LUŹNEJ PRZEJAŻDŻKI ROWEROWEJ PO MIEŚCIE, WYPRASOWANE I WYGNIECIONE. PO PROSTU RZECZY, KTÓRE SAMI CHĘTNIE ZAKŁADAMY NA CO DZIEŃ.

KOSZULA KONOPNA BLAU
KOSZULA KONOPNA IGBO
KOSZULA KONOPNA FUMO
DLACZEGO ODZIEŻ Z KONOPI?

WYTRZYMAŁOŚĆ

tkaniny konopne to przede wszystkim jedne z najsilniejszych i najbardziej wytrzymałych tkanin naturalnych. Jeśli odpowiednio zadbamy o koszulę, to mamy pewność, że przez długi czas nie zmieni swojego kształtu, a jedynie z czasem ulegnie zmiękczeniu.

OCHRONA SKÓRY PRZED UV

uprawa konopi działa rewitalizująco na glebę, na której jest hodowana. minimalizuje się przy tym (lub całkowicie eliminuje) użycie pestycydów, herbicydów i fungicydów. proces uprawy zużywa 2-4 razy mniej wody niż w przypadku popularnej bawełny.

ODPORNOŚĆ NA GRZYBY I PLEŚŃ

tkanina odznacza się właściwościami antygrzybiczymi oraz przeciwbakteryjnymi. a to z tego względu, że jest niesamowicie przewiewna i tak szybko jak chłonie wilgoć wytwarzaną przez organizm, tak szybko schnie. nie chłonąc przy tym zapachów.

KONOPIE DLA ŚRODOWISKA

Odzież konopna chroni naszą skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, zatrzymując je. Jest to bardzo ważny atut szczególnie w letnie, słoneczne dni, kiedy to oddziaływanie promieniowania uv na naszą skórę jest najsilniejsze .

awareness.quality.style.